Hlavní stránkaDalší...Významné osobnosti klubu

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI KLUBU

Nikola TOMANOVÁ (1996)

Několikanásobná mistryně ČR ve čtyřhře a dvojnásobná vícemistryně ve dvouhře. V roce 2019 byla na 614. místě ve dvouhře na světě a na 388. místě ve čtyřhře (žebříček WTA). Celkově byla na českém žebříčku na 21. místě v ženách. V roce 2019 sčítala 8 titulů ve čtyřhře na mezinárodních turnajích ITF. Z toho 5 získala v roce 2018. Ve dvouhře získala na mezinárodním turnaji ITF v Tunisu s dotací $15.000 v roce 2018 první titul. Rovněž v tom roce skončila ve dvouhře na 2. i na 3. místě na mezinárodním turnaji ITF.

Jakub HADRAVA (1993)

Několikanásobný mistr České republiky jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře v dorostu. V juniorech do 18 let byl Jakub na 340. místě na světě. Dostal se na světový žebříček mužů ATP. V dorostu bylo jeho nejlepší umístění na 7. místě, v dospělých na 39. místě v rámci celé ČR. S týmem Hawaii Pacific University se stal vítězem amerického univerzitního mistrovství. Nyní se tenisu věnuje jako trenér a stále pravidelně hraje zápasy družstev.

Jakub KADORA (1993)

V roce 2021 byl Jakub na 33. místě v celostátním žebříčku mužů. Zajistil si 3x účast na MČR dospělých. V roce 2016 se umístil na 3. místě ve čtyřhře na MČR dospělých a vyhrál oblastní přebor. Je nedílnou součástí první ligy, která se od roku 2020 umístila vždy na druhém místě. Nyní je Jakub stálým trenérem klubu.

Karolína KUBÁŇOVÁ (2001)

V roce 2019 byla v celostátním žebříčku na 24. místě v dospělých, na světovém žebříčku WTA byla na 776. místě ve dvouhře a na 336. místě ve čtyřhře. Je několikanásobnou mistryní ČR jak v kategorii dorostu, tak v dospělých ve dvouhře i ve čtyřhře. V roce 2019 sčítá 5titulů ze čtyřhry na mezinárodních turnajích ITF. Je několikanásobnou vítězkou Univerzitního mistrovství a vyhrála nespočet turnajů kat. A. Karolína se v roce 2017 stala kanáří nadějí. Není moc hráčů, kteří by tohoto významného ocenění dosáhli. Karolína je také nepostradatelným článkem první ligy našeho klubu.

Miloslav TOMAN (1959)

Miloslav Toman - v roce 1985 přišel do klubu se svými syny, kteří začínali hrát tenis. Jelikož bylo málo trenérů, podílel se i na trénování mládeže. Na tenisových kurtech byl tak často, že se v roce 1993 dostal do výboru klubu. Od roku 1997 po narození dcery začal pracovat na kurtech jako správce. Je dlouholetým členem a několik desítek let zastává také funkci pokladníka. Jeho srdce bije pro rodinu a Orlovský tenisový klub. Miloslav pomáhá s organizací družstev. Je považován za nejlepšího odborníka na tenisové kurty v širokém okolí. Při stavění a bourání hal zastává hlavní funkci. V roce 2020 byl oceněn městem Orlová jako osobnost roku – za mimořádné zásluhy.

Ing. Bohuslav DUDZIK (1968)

Od svého mládí vyrůstal právě na orlovských kurtech a je nerozlučně spjat s naším klubem i v dospělosti. Díky Bohoušovi máme druhou nafukovací halu, kterou zainvestoval, čímž vznikly nové možnosti a podmínky pro trénování mládeže. Bohouš je srdcař klubu, který finančně podporuje jak naše hráče, tak i klub samotný. Bohuš je kapitánem družstva I. Ligy a stará se o komfort všech i na těchto zápasech konající se po celé ČR.

Evžen SZUSTER (*1947 - †2017)

Otec orlovského tenisu, tak se přezdívalo Evženovi Szusterovi. Úspěšný rozvoj orlovského tenisu by nebyl možný bez obětavé práce Evžena Szustera, dlouholetého prezidenta klubu, který se této činnosti věnoval nepřetržitě od roku 1980 až do své smrti v roce 2017. Evžen byl velmi oddaný klubu, upřednostňoval tréninky mládeže před rekreační hrou a snažil se o neustálý posun klubu vpřed. Přispěl k výchově několika generací tenisové mládeže nejen v Orlové, ale i v celém okrese Karviná. Evžen se staral o celkovou pohodu v klubu, o hru fair play a zajímal se o veškeré úspěchy tenisové mládeže ať už na turnajích, nebo ve škole.

ČLÁNKY, AKTUALITY A NOVINKY

SDÍLEJTE NÁS

Velké poděkování patří městu Orlová za veškerou finanční podporu, díky které se může náš klub rozvíjet a skvěle fungovat.