O NÁS

Píše se rok 1975 a v Orlové vzniká tenisový klub TJ Důl Doubrava. O rok později se na kurtech uskutečnil první turnaj neregistrovaných hráčů. Od roku 1980 se tenisu až do své smrti roku 2017 věnoval Evžen Szuster. V letech 1981-1982 vzniklo 7 tenisových dvorců. V roce 1989 měl klub celkem 4 družstva. Od roku 1998 používá klub název TK Slavia Orlová. V roce 2004 mohla být zahájena i zimní sezóna, a to v nafukovací hale. O tři roky později se přidala i hala druhá. Nyní se tak v zimě trénuje na dvou antukových kurtech.

V letech 2005-2006 se mezi fotbalovými hřišti postavil osmý kurt. V roce 2017 vzniklo multifunkční oranžové hřiště za pomoci Nadace ČEZ, kde děti, ale i dospělí mohou hrát fotbal, florbal, basket anebo tenis o zeď. Rovněž máme dvě hřiště na minitenis, která jsou součástí oranžového hřiště.

Celoročně pořádáme celostátní turnaje všech věkových kategorií, rovněž i turnaje neregistrovaných hráčů. 2x ročně absolvujeme týdenní kondiční soustředění. Nyní máme 16 závodních družstev a 3 družstva veteránů. Klub sčítá zhruba 120 členů. Nechybí venkovní posezení.

Klub se stará o výchovu tenisové veřejnosti, počínaje nejmenšími dětmi až po seniory. Areál klubu dnes tvoří osm antukových dvorců. Členové klubu a návštěvníci můžou využít i zázemí sociální budovy ve které jsou šatny, klubovna, toalety a sprchy.

Klub vychovává nejen hráče pro výkonnostní tenis, ale provozuje i tenisové kroužky pro děti, které mají tenis jako volnočasovou aktivitu a věnují se mu rekreačně. Jednou týdně k nám docházejí školky z Orlové, které do výuky mají zařazen právě i tenis.

Vzadu z leva: Štěpánek, Stuchlík, neuvedeno, Gajdošík, Stach

Dole z leva: Radek Štěpánek, Járová, Duda

'foceno na kurtech v Orlové'

ČLÁNKY, AKTUALITY A NOVINKY

SDÍLEJTE NÁS

Velké poděkování patří městu Orlová za veškerou finanční podporu, díky které se může náš klub rozvíjet a skvěle fungovat.